Ceny aktualne na dzień 1 września 2022 r. [ zmiany ]
Sprawdż jak bezpiecznie
korzystać z listy zamienników

Czy zamienniki leków są bezpieczne?Przeczytaj jak korzystać z naszej wyszukiwarki zamienników Posiadając receptę na dany lek możesz przy użyciu naszej wyszukiwarki w łatwy sposób sprawdzić jaka będzie jego cena w aptece oraz czy istnieje tańszy odpowiednik tego leku (innego producenta), posiadający taką samą substancję czynną oraz takie samo działanie farmakologiczne. W tym celu należy:

- wpisać nazwę handlową (nazwę leku) w polu wyszukiwarki
- kliknąć przycisk „szukaj zamiennika”
- wybrać lek z listy znalezionych preparatów zwracając uwagę na jego dawkę
- porównać cenę swojego leku i jego wszystkich wyszukanych odpowiedników


Jeśli na liście znalazłeś preparat o innej nazwie handlowej w korzystniejszej cenie, zapisz sobie jego nazwę i spytaj o niego swojego lekarza lub farmaceutę podczas realizowania recepty w aptece. Pamiętaj, że dane z wyszukiwarki prezentują jedynie poglądowe informacje, które mogą nie zawierać innych istotnych szczegółów dotyczących danego leku lub poprostu mogą być błędnie zaprezentowane. Dlatego też w każdym wypadku ostateczną decyzję o wydaniu tańszego zamiennika leku podejmuje lekarz lub farmaceuta.
substancja czynna
nazwa-leku
producent
dawka
Zwróć dokładną uwagę na informacje zawarte na opakowaniu swojego leku.
Korzystając z tych danych możesz w łatwy sposób wyszukać tańszy zamiennik i wprowadzić znaczne oszczędności w swoim budżecie.

Czym są zamienniki?

Zamienniki to

leki zawierające tę samą substancję czynną, tę samą dawkę tej substancji, tę sama postać i dostępność biologiczną oraz takie samo działanie farmakologiczne. Leki te mogą różnić się substancjami pomocniczymi o ile nie wpływają one na skuteczność i właściwości danego leku.

W praktyce

więszkość leków ma tańsze i równie skuteczne zamienniki w których stosowane są dokładnie takie same substancje czynne. Różnice ograniczają się głównie do innej nazwy handlowej danego preparatu oraz jego ceny.
Copyright 2011 - 2024topfarm.pl