Ceny aktualne na dzień 1 maja 2022 r. [ zmiany ]
Sprawdż jak bezpiecznie
korzystać z listy zamienników
Zamienniki dla:
VaxigripTetra Czterowalentna szczepionka przeciw grypie rozszczepiony wirion, inaktywowana 1 dawka 1 amp.-strzyk. 0,5 ml z igłą 25.95 zł

nazwa

substancja czynna

dawka

zawartość opakowania

cena

cena 100%

VaxigripTetra
Czterowalentna szczepionka przeciw grypie rozszczepiony wirion, inaktywowana
1 dawka
1 amp.-strzyk. 0,5 ml z igłą
25.95 zł
51.90 zł

Wcześniejsze ceny
Postać:
zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce 
Nazwa pełna:
VaxigripTetra, zawiesina do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce, 1 dawka 
Zawartość opakowania:
1 amp.-strzyk. 0,5 ml z igłą 
Kod EAN:
05909991302108 
Grupa limitowa:
247.0  Szczepionki przeciw grypie 
Urzędowa cena:
41.04 zł 
Hurtowa cena brutto:
43.09 zł 
Cena detaliczna:
51.90 zł 
Wysokość limitu:
51.00 zł 
Zakres wskazań:
<1>Czynne uodpornienie osób powyżej 65 roku życia w zapobieganiu grypie wywołanej przez dwa podtypy wirusa grypy A oraz dwa typy wirusa grypy B, które zawarte są w szczepionce; <2>Profilaktyka grypy u kobiet w ciąży, u dzieci w wieku od ukończonego 24 miesiąca życia do ukończonego 60 miesiąca życia oraz u osób w wieku od 18. roku życia do 65. roku życia o zwiększonym ryzyku wystąpienia powikłań pogrypowych tj.: 1 po transplantacji narządów, 2 chorujących na niewydolność układu oddechowego, astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, niewydolność układu krążenia, chorobę wieńcową, niewydolność nerek, nawracający zespół nerczycowy, choroby wątroby, choroby metaboliczne w tym cukrzycę, choroby neurologiczne i neurorozwojowe; 3 w stanach obniżonej odporności w tym po przeszczepie tkanek i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego; <3>Czynne uodpornienie dzieci od ukończenia 6 miesiąca życia do ukończenia 24 miesiąca życia oraz od ukończenia 60 miesiąca życia do 18 roku życia w zapobieganiu grypie wywołanej przez dwa podtypy wirusa grypy A oraz dwa typy wirusa grypy B, które są zawarte w szczepionce 
Poziom odpłatności:
50% 
Wysokość dopłaty:
25.95 zł 


substancja czynna
nazwa-leku
producent
dawka
Zwróć dokładną uwagę na informacje zawarte na opakowaniu swojego leku.
Korzystając z tych danych możesz w łatwy sposób wyszukać tańszy zamiennik i wprowadzić znaczne oszczędności w swoim budżecie.

Czym są zamienniki?

Zamienniki to

leki zawierające tę samą substancję czynną, tę samą dawkę tej substancji, tę sama postać i dostępność biologiczną oraz takie samo działanie farmakologiczne. Leki te mogą różnić się substancjami pomocniczymi o ile nie wpływają one na skuteczność i właściwości danego leku.

W praktyce

więszkość leków ma tańsze i równie skuteczne zamienniki w których stosowane są dokładnie takie same substancje czynne. Różnice ograniczają się głównie do innej nazwy handlowej danego preparatu oraz jego ceny.
Copyright 2011 - 2022topfarm.pl